Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekologia i bezpieczna jazda z policjantami

Data publikacji 13.06.2011

Poza ekologią najważniejszym czynnikiem na drodze jest rozsądek – to podkreślali policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP na zorganizowanym pikniku rodzinnym „Miasteczko ekologicznej i bezpiecznej jazdy”. Najmłodsi mogli m.in. podejść do egzaminu na kartę rowerową, a ci starsi otrzymywali porady z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sobotę w parku Agrykola stanęło wyjątkowe miasteczko – miasteczko ekologiczne i promujące bezpieczeństwo na drodze. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć policjantów Biura Ruchu Drogowego KGP. Wśród wielu stoisk funkcjonariusze rozstawili miasteczko ruchu drogowego należące do Krajowej Rady BRD, na którym najmłodsi mogli zdać egzamin na kartę rowerową. W ciągu całej imprezy funkcjonariusze przeprowadzili około 70 testów z umiejętności jazdy rowerem oraz znajomości przepisów. Nie każdemu dziecku udało się zdać, ale żadne nie było pokrzywdzone, bowiem policjanci przygotowali podarunki dla wszystkich zdających.

Przy policyjnym stoisku znajdowało się także stoisko Instytutu Transportu Samochodowego z symulatorami dachowania i zderzenia. Każdy dorosły mógł się przekonać na własnej skórze jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, które w razie kolizji czy wypadku ratują życie. Funkcjonariusze udzielali też wielu bardzo ważnych rad, nie tylko dla najmłodszych, ale także dla tych starszych – jak być bezpiecznym pieszym, rowerzystą i kierującym. To bardzo ważne, szczególnie teraz podczas sezonu wakacyjnego.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, a policyjne stoisko  pełne było osób, które chciały się dowiedzieć jak bezpiecznie poruszać się po naszych drogach, zdać na kartę rowerową, czy po prostu zobaczyć z bliska i usiąść w policyjnym radiowozie, żeby choć przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz.

(BRD KGP / kj )

foto: Marek Szałajski KGP

Galeria zdjęć »

Film Ekologia i bezpieczna jazda z policjantami


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ekologia i bezpieczna jazda z policjantami (format flv - rozmiar 12.54 MB)

Powrót na górę strony