Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli nielegalne farmaceutyki

Data publikacji 16.06.2011

517 tabletek o wartości rynkowej około 15 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z Okęcia. Funkcjonariusze policji i Izby Celnej z Okęcia w ramach prowadzonych działań związanych z ujawnianiem i zwalczaniem przestępczości dotyczącej produktów leczniczych niedopuszczonych do obrotu na terenie RP ustalili mężczyznę, który oferował do sprzedaży leki niedopuszczone do obrotu.

W ramach prowadzonych działań związanych z ujawnieniem i zwalczaniem przestępczości dotyczącej sprzedaży sfałszowanych produktów leczniczych lub niedopuszczonych do obrotu na terenie kraju, policjanci z Okęcia zatrzymali 21-letniego Patryka T. Mieszkaniec Warszawy wpadł dzięki wspólnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy policji i Izby Celnej.

W toku prowadzonych czynności operacyjno-dochodzeniowych funkcjonariusze ustalili dane i adres zamieszkania Patryka T. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania kryminalni zabezpieczyli nielegalne leki oraz kilka telefonów komórkowych, twarde dyski z komputerów i puste torebki strunowe przeznaczone do dystrybucji farmaceutyków.

Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty, przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony