Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złamali prawo własności przemysłowej

Data publikacji 17.06.2011

Policjanci po raz kolejny zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Podróbki warte ponad 400 tys. złotych były sprzedawane na przygranicznym bazarze. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gorzowie Wlkp. na stoiskach handlowych kostrzyńskiego bazaru zabezpieczyli podrobioną odzież i zegarki. Łącznie straty, na jakie narażeni zostali producenci oryginalnych produktów, zostały wycenione na ponad 400 tys. złotych.

Na trzech stoiskach, na których handlowali trzej obywatele Bułgarii w wieku 28, 33 oraz 39 lat, zabezpieczono 288 sztuk odzieży znanych światowych marek. Straty, na jakie narażony został producent oryginalnych przedmiotów, wyceniono na prawie 73 tys. złotych.

Na innym stoisku handlowym, na którym sprzedawała 54- letnia mieszkanka Kostrzyna, gorzowscy policjanci ujawnili z kolei 66 zegarków oraz długopisów i piór również znanych marek. Straty, na jakie narażony został producent oryginalnych przedmiotów wyceniono na 331 tys. złotych.

Osoby te naruszyły art. 305 ustawy - prawo własności przemysłowej, który mówi o obrocie bezprawnie oznaczonymi znakami towarowymi. Za tego typu przestępstwo ustawa przewiduje karę nawet do 2 pozbawienia wolności oraz kary finansowe.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film Złamali prawo własności przemysłowej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Złamali prawo własności przemysłowej (format flv - rozmiar 5.58 MB)

Powrót na górę strony