Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ruchu drogowego

Data publikacji 22.06.2011

Już po raz 24 najlepsi funkcjonariusze drogówki stanęli w zawodach o tytuł „Policjanta ruchu drogowego”. Zawodnicy mięli do pokonania szereg konkurencji, które sprawdzały ich umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł najlepszego zdobył w tym roku st. sierż. Grzegorz Awienowicz z KWP w Białymstoku. Gratulujemy!

W ceremonii zakończenia konkursu uczestniczyli Adam Rapacki, Podsekretarz Stanu w MSWiA, gen. insp. Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji, oraz nadinsp. Waldemar Jarczewski, Zastępca Komendanta Glownego Policji.

Konkurs na policjanta ruchu drogowego ma już swoją tradycję. W tym roku miała miejsce 24 edycja tego plebiscytu i tak jak w latach poprzednich stanęło do niego kilkuset funkcjonariuszy z całej Polski. Pierwsza edycja konkursu odbyła się jeszcze w 1986 roku, a jego organizatorem było Biuro Ruchu Drogowego KG MO oraz Telewizja Polska. Teraz po raz kolejny funkcjonariusze drogówki spotykali się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, aby walczyć o miano najlepszego.

Żeby przejść do etapu ogólnopolskiego najpierw trzeba było pokonać szczebel wojewódzki. Każda komenda wojewódzka organizowała konkurs na poziomie swojej jednostki. Dwójka najlepszych funkcjonariuszy przechodziła dalej. Honorowy udział w konkursie „Policjant ruchu drogowego roku” bierze dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. W sumie, na ostatnim szczeblu ogólnopolskim, w szranki o tytuł stanęło 36 zawodników. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Film Policjant ruchu drogowego


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjant ruchu drogowego (format flv - rozmiar 12.2 MB)

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie spotkało się w sumie 17 dwuosobowych ekip, byli to najlepsi z najlepszych, oraz jedna z Żandarmerii Wojskowej. CSP już od wielu lat jest gospodarzem finału konkursu „Policjanta ruchu drogowego roku” - dzięki odpowiedniemu zapleczu, kadrze i sprzętowi, zawodnicy stający do zawodów mogą liczyć na pełen profesjonalizm ze strony sędziów i organizatorów.

Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, doskonałą jazdą służbowym motocyklem na placu manewrowym i radiowozem na szkolnym autodromie, strzelaniem, jak również mistrzowskim kierowaniem ruchem drogowym na jednym z trudniejszych skrzyżowań warszawskich.

W tym roku tytuł najlepszego policjanta drogówki przypadł st. sierż. Grzegorzowi Awienowiczowi z KWP w Białymstoku,  drugie miejsce zajął st. sierż. Maciej Długosiewicz z KWP w Rzeszowie, a trzecie mł. asp. Mariusz Wulczyński  z KWP w Radomiu. Gratulujemy!

Klasyfikacja drużynowa: 

1. KWP w Białymstoku.
2. KWP w Rzeszowie.
3. KWP w Radomiu.

Warto podkreślić, że jeden z żołnierzy Żandarmerii Wojskowej,  gdyby nie to, że startował poza konkursem, zająłby miejsce na podium.

Już za rok odbędzie się kolejna, tym razem 25 edycja konkursu „Policjant ruchu drogowego roku” i po raz kolejny setki funkcjonariuszy drogówki stanie do zawodów o miano najlepszego.

Policjant ruchu drogowego - eliminacje »

Policjant ruchu drogowego - rok 2009 »

Zobacz galerię zdjęć z finału konkursu 2011 »

kj / mg

fot. Mariusz Mazewski / CSP

Powrót na górę strony