Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobioną odzież

Data publikacji 30.06.2011

Ponad 1600 sztuk odzieży sportowej z podrobionymi znakami towarowymi kilku znanych marek ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z Lublina. Nielegalny towar oferowała do sprzedaży na jednym z lubelskich targowisk 63-letnia mieszkanka pow. świdnickiego. Szacowana wartość ujawnionych produktów to około 170 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Wczoraj około godz. 15.00 lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udali się na targowisko przy ul. Ruskiej. Z posiadanych ustaleń wynikało, że mogą tam być wprowadzane do obrotu handlowego produkty opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze podjęli obserwację znajdujących się tam straganów z odzieżą. Podczas przeprowadzonej kontroli na jednym ze stoisk mundurowi ujawnili oferowaną odzież ze znajdującymi się na niej znakami różnych marek. Towary w postaci koszulek sportowych, spodenek i bluz dresowych, skarpet i czapek oferowała do sprzedaży 63-letnia mieszkanka pow. świdnickiego.

Wygląd odzieży, jej oznaczenia i informacja o żądanej cenie uzyskana w rozmowie z 63-latką wskazywały na to, iż znaki towarowe tych produktów zostały podrobione.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa kobieta została zatrzymana, a ponad tysiąc sztuk jej towaru zabezpieczono. W trakcie realizacji dalszych czynności okazało się, że mieszkanka pow. świdnickiego kolejną część produktów posiada w busie. W samochodzie dostawczym fiacie stróże prawa ujawnili kolejne nielegalne tekstylia. Łącznie zabezpieczono ponad 1600 sztuk „podróbek”. Szacowana wartość ujawnionych produktów to kwota około 170 tys. złotych.

Za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony