Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gangsterzy zatrzymani

Data publikacji 06.07.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, przy współpracy wielkopolskich antyterrorystów, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych m.in. o posiadanie broni palnej i pozbawienie wolności jednego z poznaniaków. Zatrzymania przeprowadzone były w Poznaniu i Gnieźnie. Agresorzy już wcześniej wchodzili z konflikt z prawem. Funkcjonariusze zabezpieczyli również około 200 kg krajanki tytoniowej, służącej prawdopodobnie do nielegalnej produkcji papierosów.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali wczoraj Roberta S. (lat 36) i Sylwestra D. (lat 35). Akcja, wspierana przez wielkopolskich antyterrorystów, zatrzymania mężczyzn przeprowadzona została w Poznaniu i Gnieźnie. Zatrzymani odpowiedzialni są m.in. za pozbawienie wolności mieszkańca Poznania, wymuszenie rozbójnicze, posiadanie broni palnej i przywłaszczenie mienia w postaci samochodu o wartości 35 tys. złotych. Poza tym, w trakcie przeszukania, funkcjonariusze zabezpieczyli krajankę tytoniową, która mogła posłużyć do produkcji wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Cała sprawa miała swój początek w maju. Wtedy to jeden z poznaniaków, w trakcie zakupu części samochodowych, został pozbawiony wolności przez dwóch mężczyzn. Po wejściu do ich pojazdu, sprawcy zablokowali drzwi w samochodzie i - grożąc - zażądali wydania samochodu, należącego do osoby trzeciej. Do czasu podstawienia auta w wyznaczone miejsca, pokrzywdzony był przetrzymywany przez sprawców. O fakcie pozbawienia go wolności poinformował śledczych dopiero w czerwcu.

Oficerowie CBŚ rozpoczęli typowanie i ustalanie pobytu obu sprawców przestępstwa. Zatrzymanie podejrzewanych przeprowadzono wczoraj. Sylwester D. zatrzymany został w Gnieźnie. Wielkopolscy antyterroryści zablokowali samochód, w którym jechał 35-latek. Z kajdankami na rękach przewieziony został do Poznania. Robert S. obezwładniony został przez grupę specjalną w centrum Poznania. Po chwili podzielił los swego wspólnika.

Zatrzymani to mężczyźni, którzy już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem. Robert S. zamieszany był w udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wymuszenia rozbójnicze. W więzieniu spędził około 10 lat. Przez prawie 5 lat przebywał tam Sylwester D. Zarzuty stawiane mężczyznom dotyczyły pozbawienia wolności, wymuszenia rozbójniczego, przywłaszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Gangsterzy zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Gangsterzy zatrzymani (format flv - rozmiar 4.42 MB)

Powrót na górę strony