Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowali "biuro turystyczne"

Data publikacji 08.07.2011

Organizowali spotkania w hotelach, w różnych regionach kraju. Podając się za przedstawicieli biura turystycznego, oferowali atrakcyjne wycieczki objazdowe po Europie. Brali zaliczki od zainteresowanych i znikali. Wpadli we Wrocławiu, po jednym z kolejnych spotkań. Teraz trzej obywatele Polski i obywatel Niemiec, zatrzymani przez wrocławskich policjantów, za oszustwa i wyłudzanie pieniędzy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzanych o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy pod pretekstem organizacji wycieczek na terenie Europy. Zatrzymani, to trzej obywatele Polski w wieku 42 – 51 lat, mieszkańcy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego oraz 56–letni obywatel Niemiec. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zatrzymani podając się za przedstawicieli fikcyjnego biura turystycznego, oferowali zainteresowanym kilkudniowe objazdowe wycieczki turystyczne po Europie. Mężczyźni, w celu rezerwacji wycieczki, pobierali zaliczkę w wysokości od 100 do 500 złotych. Po wpłaceniu pieniędzy po prostu znikali.

Poszukując „klientów”, sprawcy rozpowszechniali na ulicach ulotki, informujące o organizowanych spotkaniach. Spotkania takie odbywały się m.in. w hotelach. Podejrzani wpadli w ręce policjantów właśnie po jednym z takich spotkań, zorganizowanym we Wrocławiu. Jak ustalili policjanci, działali oni w ten sam sposób również w innych regionach kraju.

Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzonych w wyniku tego procederu może być co najmniej 100 osób. Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za oszustwa i wyłudzenia pieniędzy grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony