Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka handlarzy papierosami z przemytu

Data publikacji 11.07.2011

Policjanci z Radomia i Siedlec rozbili zorganizowaną grupę handlującą papierosami nielegalnie sprowadzonymi zza wschodniej granicy. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku przestępstwa to ponad 15 mln złotych. Śledztwo w tej sprawie zakończyło się aktem oskarżenia sporządzonym przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością KWP zs. w Radomiu w ostatnim czasie rozpracowywali grupę przemytników, którzy zajmowali się hurtowym handlem papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jak ustalono, papierosy skupowane były na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego i lubelskiego, a następnie sprzedawane przy zachodniej granicy osobom zajmującym się ich dalszym przemytem do Niemiec. Przestępcy sprzedali prawie 1 mln 400 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Papierosy przemycane były do Polski z Ukrainy i Rosji w busach z podwójnymi dnami. Pierwsze zatrzymania przemytników odbyły się w 2009 r..

Dotychczas policjanci zatrzymali 18 osób, z których 13 przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwanaście osób tymczasowo aresztowano. Zabezpieczono mienie o wartości 1,8 mln złotych, w tym nieruchomości i pieniądze. Straty skarby państwa powstałe w wyniku przestępstwa to ponad 15 mln złotych. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony