Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo motocyklistów

Data publikacji 11.07.2011

Te wakacje to już 151 wypadków z udziałem motocyklistów, 19 osób zabitych oraz 167 rannych. Tych tragicznych zdarzeń można by uniknąć, gdyby kierowcy wykazali się zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem zasad ruchu drogowego. Policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę na drogach. Niech te wakacje dla nas wszystkich będą spokojne i bezpieczne.

Letnia aura i wysokie temperatury to wymarzona pogoda do jazdy motocyklem. Szczególnie w sezonie urlopowym, kiedy wielu miłośników jednośladów wybiera ten właśnie środek transportu, a nie samochód, aby dojechać do miejsca swojego wypoczynku. Niestety, nie wszyscy motocykliści pamiętają o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników dróg. Wśród ogromnej rzeszy wzorowych motocyklistów trafiają się „czarne owce”, które psują opinię pozostałym. Ponosi ich wyobraźnia i za nic mają przepisy ruchu drogowego. Takie płytkie myślenie może doprowadzić do bardzo tragicznych w skutkach zdarzeń.

Ze wstępnych danych zgromadzonych przez funkcjonariuszy Biura Ruchu Drogowego KGP wynika, że od początku wakacji na polskich drogach doszło do 151 wypadków z udziałem motocyklistów. W tych zdarzeniach śmierć poniosło w sumie 19 osób – 13 kierujących jednośladem i 6 pasażerów. Rannych zostało 167 osób. Tych wypadków można by uniknąć gdyby kierujący, zarówno motocyklami, jak i samochodami, wykazali się zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, na trzeciego, zbyt szybka i brawurowa jazda – to najczęstsze grzechy motocyklistów, które prowadzą do wypadków.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców jednośladów o zdrowy rozsądek. Lato sprzyja jeździe motocyklem, ale kiedy zabraknie myślenia to nawet najlepszy kask, czy odzież ochronna nie pomogą w razie wypadku. Żaden człowiek nie jest pancerny, tym bardziej kierowca motocykla, którego nie chronią żadne poduszki powietrzne, strefy kontrolowanego zgniotu, czy pasy bezpieczeństwa. To od nich samych zależy, czy te wakacje miną im w sposób spokojny i nie skończą się tragedią. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – nie nadużywaj manetki z gazem!

kj
 

Powrót na górę strony