Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol nie dla wszystkich

Data publikacji 11.07.2011

Złotowscy policjanci zatrzymali czterech agresywnych mężczyzn. Zatrzymanymi są zawodnicy jednego z piłkarskich klubów sportowych. Mężczyźni byli pijani. Złotowska prokuratura przedstawiła agresorom zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Postępowanie w sprawie trwa.

W piątek wieczorem na stanowisko kierowania w złotowskiej komendzie wpłynęła informacja, że na terenie jednej ze złotowskich restauracji grupa klientów zakłóca spokój i porządek publiczny. Natychmiast na miejsce skierowano patrol policyjny, który zastał grupę agresywnych mężczyzn oraz patrol ochrony, który usiłował zapanować nad sytuacją w miejscu interwencji. Przybyli na miejsce policjanci podjęli próbę legitymowania obecnych tam osób. Uczestnicy imprezy stawiali jednak opór, a swą agresję skierowali w stronę policji. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się kolejni funkcjonariusze i obezwładniając wspólnymi siłami napastników, przewieźli ich do policyjnego aresztu i izby wytrzeźwień.

W trakcie działań okazało się, że wszyscy zatrzymani w wieku od 19 do 30 lat są zawodnikami jednego z miejscowych klubów sportowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyźni byli nietrzeźwi, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Już następnego dnia czwórce zatrzymanych złotowska prokuratura przedstawiła zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Wobec pozostałych uczestników zdarzenia zostaną skierowane wnioski do sądu rejonowego o ukaranie w związku z zakłóceniem ładu i porządku publicznego.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony