Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podróbki warte 250 tys. złotych

Data publikacji 12.07.2011

Policjanci z Koszalina zabezpieczyli podrobioną odzież, perfumy i torebki znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 250 tysięcy złotych. Zgodnie z ustawą - prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie sprawdzili trzy wytypowane punkty sprzedaży odzieży w Koszalinie oraz w Mielnie. Towarzyszył im przedstawiciel znanych firm produkujących ubrania, perfumy i galanterię skórzaną. To on na miejscu wskazywał, które przedmioty bezprawnie zostały oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi firm. Na stoisku w nadmorskiej miejscowości  policjanci ujawnili ponad 230 sztuk wyrobów perfumeryjnych znanych firm kosmetycznych o łącznej wartości prawie 20 tys. złotych. Natomiast w Koszalinie w dwóch butikach należących do jednej osoby policjanci zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży, torebek, butów i okularów. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na ponad 230 tys. złotych. Ich właścicielka twierdziła, że nabywała je w Warszawie jako oryginalne.

Dwoje sprzedawców, u których zabezpieczono towar, wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z ustawą - prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)
 

Film Zabezpieczono podróbki warte 250 tys. złotych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono podróbki warte 250 tys. złotych (format flv - rozmiar 2 MB)

Powrót na górę strony