Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za handel ludźmi i czerpanie korzyści z prostytucji kobiet

Data publikacji 13.07.2011

Kolejni dwaj członkowie działającej w Polsce, Bułgarii i Niemczech grupy przestępczej, która czerpała korzyści z przydrożnej prostytucji i handlu kobietami, usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na trzy miesiące. Do chwili obecnej aresztowano już 19 obywateli Polski i Bułgarii, 9 osób objęto dozorem policyjnym. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KSP od ponad 2 lat rozpracowują grupę przestępczą działającą w Polsce, Bułgarii i Niemczech i zatrzymują jej członków.

Do tej chwili policjanci wydziału kryminalnego zebrali materiał dowodowy pozwalający na aresztowanie 17 osób, w tym 10 obywateli i obywatelek Polski oraz 7 obywateli Bułgarii. 9 osób zostało objętych dozorem policyjnym. Przeciwko większości z tymczasowo aresztowanych osób Prokuratura Okręgowa w Warszawie już skierowała akty oskarżenia do sądu.

To jednak nie zakończyło pracy policjantów wydziału kryminalnego. W ostatnich dniach zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów kolejnym dwóm obywatelem Bułgarii. 39-latek i 44-latek zostali przewiezieni do prokuratury okręgowej, gdzie łącznie usłyszeli 17 zarzutów dotyczących czerpania korzyści z uprawiania przez kobiety przydrożnej prostytucji, czyniąc sobie z tego stałe źródło utrzymania, zarzuty handlu ludźmi, wywożąc kobiety z Polski do Niemiec w celu ich sprzedaży do pracy w charakterze prostytutek a także zarzutów gróźb karalnych. Może im grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony