Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali przy transakcjach internetowych

Data publikacji 13.07.2011

Policjanci z Wołomina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na aukcjach internetowych oferowali do sprzedaży telefony komórkowe znanych marek, każdy za około 700 złotych. Kupujący, mimo wpłacenia pieniędzy na konto, nie otrzymywali towaru. Mężczyźni oszukali w ten sposób 57 osób.

Funkcjonariusze wołomińskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą prowadzili czynności w sprawie oszustw dokonywanych przy zakupach internetowych. Dwaj mężczyźni za pośrednictwem popularnego portalu internetowego wystawiali na aukcje telefony komórkowe znanych marek w cenie około 700 zł każdy. Kupujący jednak nie otrzymywali towaru, mimo wpłacenia pieniędzy. Oszuści korzystali z kilku kont w różnych bankach. Ponadto, używając różnych loginów, prowadzili liczne fałszywe transakcje, by zbudować sobie bazę pozytywnych komentarzy, które miały wzbudzić wiarygodność i zaufanie przyszłych klientów. W ten sposób mężczyźni oszukali 57 osób.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego Mariusza W. w miejscu zamieszkania w Kobyłce. Usłyszał on łącznie 56 zarzutów popełnienia oszustw przy sprzedażach internetowych. Mężczyzna przyznał się do winy. Kilka dni później zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Warszawy. Robert P., który usłyszał 57 zarzutów i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W mieszkaniach zatrzymanych mężczyzn zabezpieczono sprzęt komputerowy, dokumentację bankową oraz korespondencję internetową. Jak zapowiadają funkcjonariusze, to nie koniec sprawy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania i zarzuty.

Zatrzymanym mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony