Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował nielegalnym oprogramowaniem do diagnostyki samochodowej

Data publikacji 13.07.2011

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał na portalach internetowych zestawy do diagnostyki samochodowej - nielegalnie skopiowane oprogramowanie wraz z interfejsami. Właściciel oprogramowania oszacował straty na 1 mln 200 tys. złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KMP w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który oferował do sprzedaży w Internecie nielegalnie skopiowane płyty z programem do diagnostyki samochodowej wraz z interfejsami (chodzi o kabel łączący komputer w samochodzie z laptopem, w którym dany program jest zamontowany). Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli 743 takich zestawów. Firma, będąca właścicielem oprogramowania, szacuje straty, które mogła ponieść, na 1 mln 200 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut uzyskania bez zgody właściciela programu komputerowego, za co grozi do 5 lat więzienia . 33-latek przyznał się do winy.

Policjanci ustalają osoby, które kupiły u niego nielegalne oprogramowanie. Przypominamy, że taki zakup też jest karalny.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony