Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani hakerzy

Data publikacji 13.07.2011

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamanie do serwera jednej z firm telekomunikacyjnych. Za to przestępstwo grozi im kara 5 lat więzienia.

Policjanci z Katowic, Jastrzębia Zdroju oraz Krakowa, współpracując  z pracownikami departamentu bezpieczeństwa firmy telekomunikacyjnej, zatrzymali dwie osoby, 19- i 25-latka, które włamały się do serwera jednego z operatorów telekomunikacyjnych. Podejrzani wpadli w ręce kryminalnych na terenie Jastrzębia Zdroju i Krakowa.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni, wykorzystując wysokiej klasy komputery i urządzenia, włamali się do serwera jednego z operatorów telekomunikacyjnych, a następnie wykorzystali sieci informatyczne innych osób i w ten sposób uzyskali nielegalnie dane firmy. W zamian za zwrot danych, zażądali od poszkodowanej spółki około 100 tys. złotych. Okup miał być przekazany pod Wawelem. Miał go odebrać nastoletni wspólnik hakera.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy znaleźli i zabezpieczyli komputer stacjonarny, laptop i serwer wraz z elektronicznymi śladami włamań. 25-letni haker został aresztowany, drugi z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo podejrzanym grozi kara nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Zatrzymani hakerzy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani hakerzy (format flv - rozmiar 3.28 MB)

Powrót na górę strony