Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spirytus i tytoń bez polskiej akcyzy

Data publikacji 13.07.2011

Wrocławscy policjanci ustalili miejsce, gdzie znajdowały się duże ilości alkoholu i tytoniu bez polskiej akcyzy. 2200 butelek spirytusu oraz ponad 330 kilogramów tytoniu znajdowało się w jednym z garaży usytuowanych na terenie Wałbrzycha. W tej sprawie, do wyjaśnienia, zatrzymano dwóch mężczyzn. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Izby Celnej oszacowali straty na szkodę Skarbu Państwa na kwotę ponad 300 tys. złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, realizując czynności w sprawie nielegalnego handlu spirytusem bez polskich znaków akcyzy, ujawnili na terenie Wałbrzycha miejsce, w którym zgromadzone były duże ilości spirytusu i tytoniu. W jednym z garaży na terenie miasta funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wagi oraz kartony i worki, w których znajdował się nielegalny  towar.

Na miejscu zabezpieczono łącznie blisko 2200 butelek ze spirytusem oraz ponad 330 kilogramów krojonego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W sprawie zatrzymano do wyjaśnienia dwóch mężczyzn, mieszkańców Wałbrzycha, w wieku 23 i 31 lat. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, oszacowano na kwotę ponad 300 tys. złotych.

Znaleziony na miejscu towar został zabezpieczony przez powiadomionych o tej sprawie funkcjonariuszy Izby Celnej, którzy będą dalej wyjaśniać wszystkie okoliczności tego procederu.

(KWP we Wocławiu / mg)

Powrót na górę strony