Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował tabletkami poronnymi

Data publikacji 15.07.2011

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, podejrzanego o oferowanie do sprzedaży tabletek powodujących poronienie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W 2010 r. do stalowowolskich policjantów dotarła informacja, że pewna kobieta z powiatu stalowowolskiego kupiła tabletki poronne poza legalnym obiegiem. Policjanci zweryfikowali i potwierdzili tę wiedzę. Był to punkt wyjścia do wszczęcia w tej sprawie śledztwa w kierunku udzielania kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży. Jak ustalili policjanci, o możliwości kupna takich tabletek kobieta dowiedziała się z ogłoszeń w jednej z ogólnopolskich gazet.

Prowadząc postępowanie w tej sprawie, stalowowolscy kryminalni dowiedzieli się, że tabletki, dystrubuowane prawdopodobnie przez tę samą osobę, zakupiło ponad 100 osób z całej Polski. Ustalili również, że koszt zakupu opakowania tabletek przekracza tysiąc złotych.

Policjanci ze Stalowej Woli i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podjęli działania, aby ustalić i zatrzymać sprawców przestępstwa. Jak ustalili, tabletkami handlował 48-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Jego zatrzymanie poprzedzono wielomiesięczną, żmudną pracą i zastosowaniem najnowszych środków techniki.

12 lipca 2011 r. stalowowolscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, zatrzymali 48-latka w chwili, gdy w jednym z urzędów pocztowych chciał nadać kilka przesyłek zawierających tabletki poronne. W momencie zatrzymania mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe, komputery oraz różnego rodzaju dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności przestępczej. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód o wartości ok. 15 tys. złotych.

Policjanci dotarli do kilku kobiet, które potwierdziły, że kupiły tabletki od 48-latka.

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Wczoraj usłyszał 10 zarzutów. Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu zwrócił się do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prowadzi podkarpacka Policja.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Film Handlował tabletkami poronnymi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Handlował tabletkami poronnymi (format flv - rozmiar 3.81 MB)

Powrót na górę strony