Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do 8 lat więzienia za wyłudzanie kredytów

Data publikacji 15.07.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali 34-letnią kobietę i 60-letniego mężczyznę. Para, posługując się fałszywymi dokumentami o zatrudnieniu, usiłowała wyłudzić z placówki bankowej 150 tys. złotych. W tym samym czasie mokotowscy funkcjonariusze schwytali trzy osoby, które próbowały wyłudzić kredyt o wysokości 20 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.


Policjanci z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi z Ochoty w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwie osoby, które w jednym z banków na terenie dzielnicy usiłowały wyłudzić kredyt.

34-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna zostali zatrzymani w chwili, gdy przyszli do placówki, aby sfinalizować transakcję. Zatrzymani, chcąc uzyskać 150 tys. złotych, przedłożyli sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Funkcjonariuszom przyznali się, że pieniądze miały być przeznaczone na zakup nowych skrzypiec. Za przestępstwo, które popełnili, grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

***

Funkcjonariusze z Mokotowa ustalili, że w jednej z placówek bankowych na Ursynowie 44-letni mężczyzna prawdopodobnie będzie próbował wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszystkich informacji okazało się, że ubiegający się o pożyczkę w wysokości 20 tys. złotych Artur K. przedłożył w banku fałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Mężczyzna został zatrzymany w banku w czasie załatwiania ostatnich formalności. Tłumaczył policjantom, że zaświadczenie otrzymał od kobiety i jej znajomego, którzy czekali na niego przed placówką. Cała trójka została przewieziona do mokotowskiej komendy. Wczoraj Artur K., Rafał D. oraz Monika K. usłyszeli zarzut próby wyłudzenia kredytu. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony