Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna telewizja

Data publikacji 15.07.2011

Brzescy policjanci zatrzymali 38-latka, który nielegalnie udostępniał telewizję cyfrową. Piotr S. modyfikował karty telewizyjne i zajmował się dystrybucją sygnału telewizji cyfrowej. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (12 lipca) funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Brzegu weszli do mieszkania Piotra S. Mężczyzna był podejrzewany o wykorzystywanie cudzych programów komputerowych oraz modyfikowanie kart do odtwarzania kodowanych telewizji cyfrowych.

Policjanci przeszukali mieszkanie 38–latka, w którym zabezpieczyli komputer, 2 laptopy, 11 dysków twardych, 374 płyty CD/DVD, 2 nawigacje, 20 kart kodowych do odbioru telewizji cyfrowej oraz zmodyfikowany dekoder służący do świadczenia niedozwolonych usług. Piotr S. przesyłał telewizyjny sygnał wykorzystując łącze internetowe.

Następnego dnia policjanci ustalili drugiego 38-latka, któremu również postawiono zarzuty.

Teraz szacowane są straty, jakie poniosła platforma cyfrowa w związku z działalnością oszustów. Policjanci ustalają też kto i w jakim zakresie korzystał z nielegalnej telewizji cyfrowej.

Piotr S. i Janusz B. usłyszeli już zarzut świadczenia usług niedozwolonych, w tym przypadku płatnego sygnału telewizji cyfrowej na kartę na szkodę jednej z platform cyfrowych. Mężczyźni przyznali się do winy. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony