Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Portrety pamięciowe podejrzewanych o podłożenie materiałów wybuchowych w Krakowie

Data publikacji 18.07.2011

Publikujemy portrety pamięciowe mężczyzn podejrzewanych o podłożenie ładunków wybuchowych w Krakowie, sporządzone na podstawie informacji uzyskanych po tych zdarzeniach. Wszystkie osoby, które mają informacje o podejrzewanych, proszone są o kontakt z Policją w Krakowie. Policja wyznaczyła nagrodę za informacje o mężczyznach, którzy mogli podłożyć ładunki wybuchowe.

Nad sprawą pracuje specjalna grupa policjantów, m.in. funkcjonariuszy CBŚ - ich priorytetem jest ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za te wybuchy. Funkcjonariusze m.in. analizują wszelkie ślady zabezpieczone na miejscach zdarzeń, zapisy z kamer monitoringu, zarówno miejskiego, jak i prywatnego - z miejsc, w których doszło do wybuchów, a także przesłuchują świadków. Komendant Główny Policji skierował też do Krakowa Dyrektora Biura Wywiadu Kryminalnego KGP i Zastępce Dyrektora Biura Kryminalnego KGP.

Policjanci wykorzystują także specjalistyczny samochód, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze CBŚ. Dzięki niemu już na miejscu można badać ślady materiałow wybuchowych - jest on wyposazony w specjalistyczną aparaturę do analiz chemicznych.

Policja zwraca się do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tych zdarzeń, z prośbą o kontakt pod numerami telefonów : 12 61-55 510 (oficer dyżurny), 12 413-44-44 (infolinia wydziału kryminalnego).

Wyznaczono nagrodę w wysokości 30 tys. złotych za informację, które pomogą w ustaleniu sprawców podłożenia ładunków wybuchowych w Krakowie.

js

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony