Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa matka pływała z 3-letnim synem

Data publikacji 19.07.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali 23-letnią kobietę, która mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie kąpała się z dzieckiem w miejscu, gdzie głębokość wody wynosi 4 metry. Za stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka może grozić jej kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Nietrzeźwej kobiecie, która ze swoim 3-letnim synkiem pływała na głębokości 4 metrów, próbował zwrócić uwagę ratownik, lecz został przez nią wulgarnie obrażony. Dziecko kobiety miało założone dmuchane kółko, dzięki któremu utrzymywało się na powierzchni wody. W pewnej chwili obróciło się jednak głową w dół i zacząło tonąć. Na szczęście ratownik szybko wyciągnął chłopczyka z wody, dzięki czemu nie doznał on żadnych obrażeń. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili, że kobieta jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało u niej blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kobietę umieszczono w policyjnym areszcie, a dziecko trafiło do placówki opiekuńczej. Teraz decyzję w sprawie dalszej opieki nad nim podejmie Sąd Rodzinny.

Za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / pz)
 

Powrót na górę strony