Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Generał dziękował za uratowanie policjanta

Data publikacji 19.07.2011

Nadinspektor Bogdan Klimek Opolski Komendant Wojewódzki Policji podziękował dziś panom Łukaszowi i Sebastianowi Szczepanikom ze Strzelec Opolskich, którzy dwa tygodnie temu pomogli napadniętemu policjantowi.

Do napaści na dzielnicowego doszło przy ul. Dąbrowskiego w Strzelcach Opolskich. Policjant interweniował wobec nietrzeźwego i agresywnego mężczyzny. W tym czasie Panowie Łukasz i Sebastian Szczepanikowie wracali samochodem z pracy. Na chodniku zauważyli szamotających się dwóch mężczyzn. Jeden z nich,Andrzej Z. dusił policjanta. Bracia natychmiast pomogli funkcjonariuszowi, obezwłądniając nietrzeźwego 42-latka.

- Jestem wzruszony i podbudowany tym, że możemy liczyć na takich ludzi jak Panowie – mówił nadinspektor Bogdan Klimek. – Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim, policjanta któremu pomogliście oraz każdego funkcjonariusza policji. Komendant wojewódzki przekazał Łukaszowi i Sebastianowi Szczepanikom podziękowania i listy.

Z kolei pan Józef Swaczyna, starosta strzelecki wręczył braciom pamiątkowe zegarki. W imieniu swoim i policjantów ze Strzelec Opolskich, braciom podziękował także Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Mariusz Ambroży.

- Nie zrobiliśmy nic nadzwyczajnego – powiedział Łukasz Szczepanik.
- Tak powinien zrobić każdy człowiek widząc, że drugiemu dzieje się krzywda.
- Gdybym był kiedyś w takiej sytuacji, jak ten policjant, też chciałbym, aby ktoś mi pomógł – dodał Sebastian Szczepanik.

(Źródło: KWP Opole/ ks)

Powrót na górę strony