Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprowadzili kilka milionów złotych ze spółki

Data publikacji 20.07.2011

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pięć osób podejrzewanych o wyprowadzenie z firmy kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest prezes kilku spółek deweloperskich. Za te przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci CBŚ od kilku miesięcy rozpracowywali grupę biznesmenów z małopolski, którzy z jednej z firm deweloperskich wyprowadzili kilka milionów złotych. Następnie poprzez fikcyjne transakcje handlowe zalegalizowali pieniądze, które następnie trafiły na ich prywatne konta.

Całą przestępczą grupę zatrzymali policyjni antyterroryści w jednym z centrów handlowych w Chrzanowie. Stróże prawa zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 33 do 68 lat i 34-letnią kobietę, mieszkańców Krakowa, Chrzanowa, Katowic i Sosnowca. W ręce stróżów prawa wpadł prezes kilku spółek deweloperskich. Jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był listem gończym do odbycia kary roku pozbawienia wolności za oszustwa bankowe.

W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli 2 mln złotych na poczet przyszłych kar. Podejrzanym zarzuca się wyprowadzenie pieniędzy ze spółki i oszustwa podatkowe. Na wniosek prokuratora okręgowego dwaj z zatrzymanych zostali już aresztowani. Dwie pozostałe osoby objęte zostały policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym w wysokości 150 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony.

Za te przestępstwa grozi im kara 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony