Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Data publikacji 23.07.2011

Osobiste zaangażowanie w pomoc osobom pokrzywdzonym przemocą domową, profesjonalizm działania, konsekwencja w stosowaniu procedur prawnych – to tylko niektóre cechy laureatów IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. To właśnie tacy policjanci mają wpływ na to, że większość Polaków dobrze ocenia naszą formację. Dziś ze zwycięzcami konkursu spotkał się Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk.

Inicjatorem konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Odbywa się on pod patronatem Komendanta Głównego Policji, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. W dotychczasowych edycjach konkursu wyróżniono 20 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji z całej Polski. Wykazali się oni szczególnym zaangażowaniem i skutecznością w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W tym roku kapituła konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Oto oni:

• sierż. Bartłomiej Majchrzak – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki,
• st. asp. Mariusz Pogorzelski – dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu,
• st. sierż. Beata Rudzińska – dzielnicowy Komisariatu Policji w Głuchołazach,
• mł. asp. Marta Suszyńska – detektyw Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,
• asp. Paweł Zwoliński – dzielnicowy I Komisariatu Policji w Słupsku.

Podczas spotkania ze zwycięzcami Komendant Główny Policji powiedział, że jest z nich dumny i że są to najlepsi z najlepszych. Dodał, że obecność Podsekretarza Stanu w MSWiA Adama Rapackiego i Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka jest wyrazem uznania dla laureatów. Komendant główny podziękował też przewodniczącej kapituły konkursu, pani Renacie Durdzie, za wkład pracy i olbrzymie zaangażowanie, podkreślając, że bez niej ten konkurs by się nie odbył.

Wręczenie wyróżnień laureatom konkursu "Policjant, który mi pomógł" odbyło się na Placu Zamkowym w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Policji. Statuetki dla laureatów ufundowało Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, nagrody finansowe dla laureatów – Komenda Główna Policji.

Mariusz Góra

fot. Marek Krupa

Powrót na górę strony