Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji w Sopocie

Data publikacji 24.07.2011

W Sopocie odbyły się dzisiaj główne uroczystości z okazji tegorocznego Święta Policji na Pomorzu. Kilkudziesięciu policjantów i pracowników Policji za zaangażowanie, trud i poświęcenie w służbie, z rąk nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku odebrało odznaczenia i awanse. Była uroczysta msza św. w Kościele Garnizonowym Św. Jerzego i festyn dla wszystkich przy molo w Sopocie. W ceremonii wzięli udział m.in. zaproszeni goście, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i przedstawiciele samorządów.

Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym św. Jerzego w Sopocie w intencji wszystkich Policjantów i Pracowników Policji. Następnie, na Placu Zdrojowym przy Molo w Sopocie odbyła się akademia z okazji obchodów Święta Policj, połączona z wręczeniem odznaczeń, medali i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Pomorscy policjanci, którzy wyróżniają się w służbie wyjątkowym zaangażowaniem i poświęceniem otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego odznaki „Zasłużony Policjant”. Wśród odznaczonych 2 policjantów wyróżniono złotą odznaką, 13 srebrną, a 68 funkcjonariuszy otrzymało odznakę brązową. Kilkudziesięciu policjantów otrzymało również akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej „Złotym Krzyżem Zasługi” odznaczył inspektora w st. spocz. Zbigniewa Macczaka, „Srebrnym Krzyżem Zasługi” – st. asp. Adama Fredę (z Oddziałów Prewencji Policji), natomiast „Brązowym Krzyżem Zasługi” – panią Halinę Kulik (z KPP w Nowym Dworze Gdańskim) i mł. asp. Marcina Stankiewicza (z KMP w Gdańsku).

W uznaniu za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego i mienia Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej „Krzyżem Zasługi Za Dzielność” odznaczył mł.asp. Krzysztofa Dąbrowskiego oraz st. sierż. Łukasza Rembowskiego (z Oddziałów Prewencji Policji). Natomiast „Medalem Za Ofiarność i Odwagę” odznaczony został mł.asp. Michał Wasążnik (z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji).

Ponadto 46 policjantów odznaczonych zostało „Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę”, 97 funkcjonariuszy „Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę”, a 48 „Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę”.

Odznaczenia państwowe wyróżnieni policjanci i pracownicy Policji odebrali z rąk Wojewody Pomorskiego Romana Zaborowskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Od godziny 10.00 do 15.00 na Placu Zdrojowym przy molo w Sopocie policjanci zorganizowali festyn dla mieszkańców i przebywających w Trójmieście gości. Zaprezentowany został sprzęt i wyposażenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) i Oddziału Prewencji Policji. Odbyły się także konkursy z nagrodami dla dzieci, które dotyczyły wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas letnich wakacji.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony