Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Masażysta Rafał Nowak" za kratkami

Data publikacji 25.07.2011

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje śledztwo przeciwko 45 - latkowi podejrzanemu o oszustwo i rozbój. Z materiałów sprawy wynika, że zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna mógł dopuścić się podobnych przestępstw, zwłaszcza oszustw, gdzie pokrzywdzonymi były kobiety będące wcześniej w bliskich relacjach z podejrzanym. Adam M. podawał fikcyjne dane personalne m.in. Rafał Nowak. Twierdził, że jest masażystą.

Kilka miesięcy temu mieszkanka Pragi Północ w Warszawie poznała na dancingu mężczyznę i zakochała się w nim. Po około miesiącu 45 – latek zaoferował kobiecie oraz jej koleżance pomoc przy zamianie mieszkania. Za usługę zażądał kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna otrzymał pieniądze i dalej się z nią spotykał.

Parę dni później uśpił kobietę środkami nasennymi. Ukradł jej z mieszkania biżuterię, pieniądze i kilka telefonów komórkowych. Straty wyniosły około 200 tys. złotych. Pokrzywdzona nie chciała zgłaszać sprawy Policji. Dopiero koleżanka, która również została oszukana, namówiła ją do tego.

Kryminalni z Pragi Północ przyjęli zgłoszenie i zaczęli pracować nad sprawą. Patrolując ulice rozpoznali mężczyznę i zatrzymali go. Adam M. był poszukiwany przez różne sądy do odbycia kary pozbawienia wolności za rozboje, których dopuścił się w przeszłości. Dalsze czynności doprowadziły funkcjonariuszy do kobiety, u której pomieszkiwał Adam M. 29 – letnia Irena K. dobrowolnie wydała funkcjonariuszom skradzioną biżuterię i pieniądze.

Policjanci z Pragi Północ zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy zostali oszukani w podobny sposób o kontakt pod numerem telefonu 22 60381 - 91 lub 22 60382 - 63.

(KSP / ao)
 

Powrót na górę strony