Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani podczas powrotu ze Szkocji

Data publikacji 25.07.2011

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 13 pseudokibiców podejrzanych o popełnienie czynów przestępczych w trakcie wyjazdu na mecz do Szkocji. Do zatrzymania doszło podczas powrotu wrocławskich kibiców do Polski. Wśród zatrzymanych są osoby podejrzewane o przemyt narkotyków na terytorium naszego kraju.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie funkcjonariuszami CBŚ Zarząd we Wrocławiu oraz innymi jednostkami Policji, podczas dwudniowych działań na terenie województwa, zatrzymali 13 pseudokibiców wracających z meczu w Szkocji. Wszyscy byli podejrzewani o czyny przestępcze poza granicami kraju. Funkcjonariusze, mając informację o tym, że kibice wrocławskiego klubu wracają z wysp brytyjskich do Polski i mogli popełnić takie czyny, natychmiast podjęli dynamiczne działania, w które zaangażowani byli m.in. policyjni antyterroryści.

Jeden z kierowców, widząc policyjne patrole, usiłował uciec. Po pościgu został zatrzymany. W tym samochodzie policjanci zatrzymali łącznie 9 osób podejrzewanych o przemyt narkotyków na terytorium Polski. Funkcjonariusze, podczas przeszukania pojazdu, znaleźli woreczki z narkotykami, które zostały prawdopodobnie zakupione w jednym z krajów na drodze ze Szkocji do Wrocławia. Pozostałe zatrzymane osoby podejrzane są o groźby karalne i zmuszenie do określonego zachowania, czym stworzyły zagrożenie dla innych osób. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Wrocławia i Oławy w wieku od 19 do 41 lat identyfikujący się z grupami pseudokibiców wrocławskiego klubu. 

W chwili obecnej ustalane są wszystkie okoliczności w tej sprawie, a dolnośląscy policjanci są w stałym kontakcie z policjantami z innych krajów.Policjanci, na podstawie zgromadzonych materiałów, w stosunku do 4 pseudokibiców wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. 

(KWP we Wrocławiu / aw)

Powrót na górę strony