Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawiono za nim dwa listy gończe i ENA

Data publikacji 26.07.2011

Ścigany był za liczne oszustwa. Mężczyzna naraził wiele firm na straty sięgające kilkunastu milionów dolarów. W 2009 roku wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Na jego trop wpadli policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa V. 51-letni Wiesław M. został zatrzymany przed południem na Mokotowie.

Od czterech lat poszukiwała go Policja, prokuratura, komornik i sąd. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wystawiła za nim zarządzenie o zatrzymaniu i doprowadzeniu, Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce i Olsztynie wystawiła za nim dwa listy gończe. Ścigano go też Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mężczyznę poszukiwano za liczne oszustwa, których dopuścił się będąc prezesem spółki. Wiesław M. przeprowadził szereg fikcyjnych transakcji polegających na nabyciu nieistniejącego towaru od firm. Naraził też na duże straty Urząd Skarbowy, uzyskując od niego zwrot podatku z pozornych transakcji. W sumie naraził wiele firm na straty sięgające kilkunastu milionów dolarów.

51-letni Wiesław M. wpadł w ręce kryminalnych z bielańskiej komendy. Mężczyznę przewieziono do jednostki Policji i osadzono w policyjnym areszcie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony