Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji na Dolnym Śląsku

Data publikacji 26.07.2011

Na Dolnym Śląsku uroczystości związane z obchodami tegorocznego Święta Policji odbyły się dzisiaj w Ratuszu. Z tej okazji dolnośląskim policjantom zostały wręczone odznaczenia i akty nominacji na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach uczestniczyli Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, delegacje zagraniczne z Saksonii, Dolnej Saksonii i Czech oraz inni zaproszeni goście.

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy w przygotowanych pawilonach tematycznych na Rynku mogli zapoznać się m.in. z pracą Policji, obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy, dowiedzieć się jak zostać policjantem, czy też porozmawiać z funkcjonariuszami na nurtujące tematy. Najmłodsi mieli okazję spotkać się ze swoim przyjacielem - maskotką Dolnośląskiej Policji - Komisarzem Lwem, a także przytulić się do policyjnych maskotek z całej Polski oraz z Czech. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Policji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

Podczas obchodów Święta Policji na Dolnym Śląsku odznaczonych zostało blisko 380 funkcjonariuszy, a nominacje na wyższy stopień otrzymało 1930 policjantów.

Wcześniej Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Zbigniew Maciejewski i pozostałe kierownictwo dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu dolnośląskiego, Przewodniczący Związków Zawodowych Policji, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckich oraz zaproszeni goście, policjanci i pracownicy Policji garnizonu dolnośląskiego złożyli wieńce pod pomnikiem "Poległych Policjantów" na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Modlitwę w intencji poległych funkcjonariuszy poprowadził Kapelan Policji Dolnośląskiej.

W Kościele Ojców Redemptorystów natomiast odbyły się uroczystości upamiętniające 71-rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uczestnicy uroczystości, przy asyście honorowej złożyli wieńce i kwiaty pod tablicą ku czci policjantów zamordowanych w Twerze przez NKWD.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.5 MB)

Powrót na górę strony