Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członek zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymany w Holandii

Data publikacji 28.07.2011

Na trzy miesiące do aresztu trafił członek zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, działającej w województwie lubuskim. Mężczyzna, za którym wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany w Holandii, a następnie przekazany stronie polskiej. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna poszukiwany był od 2008 roku. Wtedy to lubuscy policjanci rozbili zorganizowana grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. Jej członkowie dokonywali napadów na kantory, stacje paliw oraz mieszkania. Ich łupem padały najczęściej pieniądze i telefony komórkowe. Przez ręce przestępców przewijały się też narkotyki. Zarzuty dotyczyły również kradzieży samochodu.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp., 6-cio osobowa grupa działała w 2008 roku w województwie lubuskim. Wówczas w ręce funkcjonariuszy wpadło 5-ciu jej członków – mieszkańców województwa lubuskiego w wieku od 28 do 36 lat. Wszyscy już odpowiadają za popełnione przestępstwa. Szósty - 29-latek, również mieszkaniec lubuskiego, uciekł za granicę i tam się ukrywał. Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

W minionym tygodniu poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w Holandii, a następnie oddany w ręce lubuskich kryminalnych. Wniosek o jego tymczasowe aresztowanie został przez Sąd rozpatrzony pozytywnie. Podejrzany został osadzony na trzy miesiące w areszcie.

Postępowanie w prowadzonej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp.

Za przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany mężczyzna kodeks karny przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony