Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny członek grupy "Małpy" w rękach Policji

Data publikacji 01.08.2011

Kryminalni z Wołomina zatrzymali 26-letniego Daniela H. Mężczyzna był ściśle powiązany z tzw. grupą „Małpy”, zajmującą się przestępczością narkotykową. Przedstawiono mu trzy zarzuty, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawy konopi indyjskich i wprowadzenia w przeciągu ostatnich trzech lat do obrotu heroiny w ilości około 60 kg. Sąd rejonowy zastosował wobec Daniela H. tymczasowy areszt.

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy, wspierani przez policjantów biura operacji antyterrorystycznej KGP i wydziału realizacji KSP, zatrzymali 6 osób w wieku od 21 do 35 lat. Głównym przywódcą rozbitej grupy był 35-letni Grzegorz K.,  ps. Małpa, a w jej skład wchodzili mężczyźni i kobiety, którzy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wówczas wobec „Małpy” i „ Suchego” tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Dwie kobiety i jeden mężczyzna zostali objęci policyjnymi dozorami. Wcześniej tymczasowo aresztowano między innymi 22-letniego Adama R. i 26-letniego Marcina P., ps. Cinek, m.in. do sprawy uprowadzenia i żądania okupu.

Z zebranych materiałów wynika, że grupa działała od 2008 r., a jej członkowie wprowadzili na rynek znaczne ilości narkotyków. Policjanci w trakcie prowadzonych działań zabezpieczyli również blisko 30 telefonów komórkowych, 140 tys. złotych w gotówce oraz trzy jednostki broni palnej. Dodatkowo, na terenie posesji jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili hodowlę konopi indyjskich w specjalnie do tego przeznaczonym namiocie. „Małpa”, „Cinek”, „Suchy” i Paweł Ć. ps. Burak już wcześniej byli notowani i zatrzymywani w związku z handlem środkami odurzającymi oraz udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do grona zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych członków grupy „Małpy” w ostatnią środę dołączył również 26-letni Daniel H. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy opuszczał mury aresztu śledczego, gdzie przebywał w związku z postanowieniem sądu o tymczasowym aresztowaniu za popełnione wcześniej przestępstwo. Zebrane materiały trafiły do prokuratury rejonowej w Wołominie. 26-latek usłyszał trzy zarzuty, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawy konopi indyjskich i wprowadzenia w przeciągu ostatnich trzech lat do obrotu heroiny w ilości około 60 kg.

Sąd rejonowy zastosował wobec Daniela H. tymczasowy areszt.

(KSP / ao)

Film Kolejny członek grupy "Małpy" w rękach Policji

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejny członek grupy "Małpy" w rękach Policji (format flv - rozmiar 2.44 MB)

Powrót na górę strony