Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napastnik zatrzymany przez policjanta na urlopie

Data publikacji 01.08.2011

Policjant z Żor w czasie wakacji w Małopolsce usłyszał w nocy wołanie o pomoc kobiety broniącej się przed potencjalnym gwałcicielem. Natychmiast ruszył na ratunek i po chwili dogonił mężczyznę uciekającego na rowerze, który odpowie za usiłowanie zgwałcenia.

W nocy z 30 na 31 lipca, około godz. 22.00 w małej miejscowości niedaleko Krakowa przechodziły ulicą dwie młode kobiety. Następnie kobiety rozstały się, gdy jedna z nich dotarła w pobliże swojego domu. Druga szła dalej i została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Napastnik zsiadł z roweru, podbiegł do dziewczyny i zaczął ją napastować seksualnie. Kobieta zdołała wyrwać się niedoszłemu gwałcicielowi i wezwać pomoc.

Krzyk usłyszał przebywający w pobliżu mężczyzna – policjant przebywający w tej miejscowości na urlopie. Natychmiast rzucił się na ratunek i pobiegł za sprawcą, który uciekał na rowerze. Po nieudanej próbie pościgu, funkcjonariusz postanowił wrócić do domu i zabrać samochód oraz wezwać pomoc. Chwilę później, jadąc w kierunku w którym uciekł sprawca, spostrzegł go. Uciekający mężczyzna porzucił rower i próbował jeszcze uciekać pieszo przez pobliskie łąki, jednak po chwili został zatrzymany i trafił na komisariat. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zgwałcenia i sporządzony zostanie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście.

(KWP w Krakowie / mk)
 

Powrót na górę strony