Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali oszukać, oferując podrobioną biżuterię

Data publikacji 01.08.2011

Policjanci z Ursynowa zatrzymali grupę 5 osób, obywateli Rumunii. Trzech mężczyzn i dwie kobiety zatrzymało pojazd, mówiąc kierowcy, że potrzebują pieniędzy. W zamian proponowali biżuterię. Niestety nie była ona nic warta. Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa, a jeden z nich, 40-letni mężczyzna, został tymczasowo aresztowany. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Ursynowscy policjanci zostali powiadomieni, że w kierunku ulicy Puławskiej pojazdem peugeot porusza się grupa 5 osób. Wcześniej trzech mężczyzn i dwie kobiety w okolicach przystanku autobusowego na ulicy Czerniakowskiej zatrzymało jeden z jadących pojazdów. Kierowcy tłumaczyli, że są w Polsce przejazdem i potrzebują gotówki, gdyż ich karta płatnicza została zniszczona. W zamian oferowali biżuterię, która była podrobiona i prawie nic nie warta.

Oszuści mieli jednak pecha, gdyż kierowcą okazał się funkcjonariusz z Otwocka, który szybko zareagował i od razu powiadomił policję. Orientując się, że zostali zdemaskowani, wsiedli do auta i zaczęli uciekać. Funkcjonariusz jednak nie dał za wygraną i ruszył za uciekającymi, cały czas telefonicznie informując o położeniu podejrzanej grupy osób.

Zaalarmowani o całym zajściu ursynowscy funkcjonariusze przy ulicy Puławskiej zatrzymali podejrzane osoby. Okazali się nimi obywatele Rumunii. W trakcie przeszukania u kobiet znaleziono pierścionki, sygnety oraz łańcuszki. Kontrola pojazdu również przyniosła efekty. W aucie ujawniono pozostałą biżuterię. Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk sygnetów, obrączek oraz łańcuszków. Ponadto policjanci zabezpieczyli ok. 3 tys. złotych.

Zatrzymane osoby zostały osadzone w policyjnym areszcie i usłyszały zarzuty za usiłowanie oszustwa. Wobec 40-letniego mężczyzny sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/ ao)

Film Usiłowali oszukać oferując podrobioną biżuterię

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Usiłowali oszukać oferując podrobioną biżuterię (format flv - rozmiar 5.94 MB)

Powrót na górę strony