Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Polskie i słowackie rodziny policyjne wypoczywają na Warmii i Mazurach

Data publikacji 01.08.2011

W Tumianach wypoczywa grupa 38 osób – podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z Polski i Słowacji. W niedzielę dzieci i ich mamy odwiedził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Adam Kołodziejski oraz Prezes Fundacji Pani Irena Zając wraz z Zarządem Fundacji. Celem Fundacji jest pomoc materialna wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby.

Olsztyńscy policjanci zorganizowali dla osieroconych rodzin zawody w strzelaniu z broni sportowej. Dzieci otrzymały z rąk Komendanta medale, dyplomy i nagrody za najlepsze wyniki. W wielkim finale, do którego zakwalifikowało się dziewięciu zawodników, zwyciężyła mama ze Słowacji. W nagrodę Komendant wręczył jej aparat fotograficzny.

Podczas pobytu dzieci zwiedzają Warmię i Mazury. Płynęły już kanałem ostródzko-elbląskim, odwiedzą olsztyńskie Planetarium, zwiedzą Muzeum Przyrody, a po olsztyńskim zamku oprowadzi grupę Kopernik. Dzieci zostały również zaproszone do Pasymia, gdzie czekają na nie inne atrakcje.

Fundację powołał Komendant Główny Policji w 1997 roku. Celem Fundacji jest pomoc materialna wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby. Każda śmierć to tragedia osobista i materialna rodzin, które pozbawione zostały opieki, a często jedynych żywicieli. Sytuacja finansowa niektórych rodzin jest bardzo zła. Najczęściej giną młodzi wiekiem i stażem pracy policjanci. Renta przysługująca rodzinie jest zbyt niska, aby zapewnić utrzymanie dla osieroconej rodziny.

(KWP w Olsztynie / pz)

Powrót na górę strony