Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści oferujący kredyty zatrzymani w Bydgoszczy

Data publikacji 04.08.2011

Policjanci z KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwójkę oszustów. Podejrzani proponowali załatwienie pracy poza granicami. Gdy potencjalne ofiary przyznawały, że potrzebują pieniędzy, para proponowała, dzięki swoim rzekomym koneksjom, załatwienie kredytu konsolidacyjnego. Trzeba było mieć „jedynie” pieniądze na wkład własny. Policjanci przerwali ten przestępczy proceder.

28-letnia mieszkanka Chojnic i jej 38-letni konkubent, mieszkaniec Charzykowy, zostali zatrzymani w poniedziałek w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uzyskali informacje, że kobieta może mieć na swoim koncie oszustwa. Sposób na łatwy zarobek miał być prosty. 28-latka dawała ogłoszenie, że załatwia pracę za granicą. Przyszłe ofiary oszukańczej intrygi zgłaszały się same.

38-latek z okolic Barcina w powiecie żnińskim odpowiedział na ogłoszenie. Okazało się, że mężczyzna ma kłopoty finansowe. Chojniczanka natychmiast postanowiła mu „pomóc”. Wykorzystując swoje rzekome kontakty w bankach, obiecała załatwić kredyt konsolidacyjny. Wzięła w tym celu od pokrzywdzonego ponad 10 tys. złotych, rzekomo pośrednicząc w dostarczeniu do banku wkładu własnego. Pieniądze te 38-latkowi dał jego ojciec, który wziął na ten cel kilka kredytów.

Drugą oszukaną osobą okazała się mieszkanka okolic Świecia, dla której kredyt wzięli sąsiedzi. Para oszustów w tym przypadku otrzymała 41 tys. złotych, które miały być wkładem własnym.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie 28-latce i 38-latkowi zarzutu oszustwa. Podejrzani składali wyjaśnienia w prokuraturze. Wczoraj sąd zdecydował, że do czasu zakończenia postępowania karnego będą stawiali się na dozór w swoich miejscach zamieszkania, cztery razy w tygodniu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą sprawdzać, czy para oszukała jeszcze inne osoby.

(KWP w Bydgoszczy / mk)

Film Oszuści oferujący kredyty zatrzymani w Bydgoszczy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Oszuści oferujący kredyty zatrzymani w Bydgoszczy (format flv - rozmiar 4.21 MB)

Powrót na górę strony