Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radca prawny trafił za kratki

Data publikacji 17.05.2007

Dziewięć zarzutów usłyszał Cezary D. były radca prawny z Opola. Dotyczą one oszustw i przyjmowania korzyści majątkowych w związku z powoływaniem się na wpływy m.in. w instytucjach wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj sąd zdecyduje o środkach zapobiegawczych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

15 maja policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej zatrzymali w jego mieszkaniu Cezarego D., byłego radcę prawnego z Opola. 43-letniemu mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty płatnej protekcji, w ramach której miał przyjąć ponad 6500 zł, pięć zarzutów oszustwa na kwotę prawie 10 tys. zł i zarzut pomówienia. 

Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna w latach 2006-2007 miał powoływać się na wpływy w instytucjach wymiaru sprawiedliwości i jednostce penitencjarnej na terenie województwa opolskiego. 

16 maja Cezary D. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Brzegu gdzie złożył obszerne wyjaśnienia. Dzisiaj zapadnie decyzja Sądu Rejonowego w Brzegu o ewentualnym zastosowaniu środka zapobiegawczego. 

Za popełnienie tych przestępstw podejrzanemu Cezaremu D. grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony