Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkie kary dla pseudokibiców

Data publikacji 09.08.2011

Policjanci z Oddziału Prewencji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Szczecinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol podczas meczu piłkarskiego. Ponadto jeden z zatrzymanych rzucił butelką w tłum kibiców oraz dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Sąd orzekł 3 letni zakaz wstępu na mecze piłkarskie oraz kary grzywny dla obu mężczyzn.

W minioną sobotę na stadionie miejskim w Szczecinie odbył się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek I ligi. Na murawie naprzeciwko siebie stanęły drużyny ze Szczecina (Pogoń) i Poznania (Warta).

W trakcie spotkania funkcjonariusze zauważyli, jak dwóch mężczyzn, wbrew przepisom ustawy o imprezach masowych, spożywa alkohol. Jeden z nich rzucił w kierunku tłumu kibiców pustą butelką oraz załatwił swoją potrzebę fizjologiczną.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Postawiono im zarzut posiadania i spożywania alkoholu podczas imprezy masowej. Ponadto 35 -latek został oskarżony o rzucanie przedmiotem mogącym stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na stadionie.

Sąd uznał obu mężczyzn za winnych i wymierzył im kary grzywny oraz 3-letni zakaz wstępu na mecze piłkarskie.

(KWP w Szczecinie / pz)


 

Powrót na górę strony