Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialna matka na drodze z dzieckiem i z promilami

Data publikacji 09.08.2011

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali 45-latkę, która jechała osobowym volkswagenem ze swoim 5-letnim dzieckiem. Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa. Badanie wykazało, ze miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj w nocy jędrzejowscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń na temat kierowcy VW Golfa jadącego w kierunku miejscowości Nagłowice. Z relacji zgłaszających wynikało, że jest on najprawdopodobniej nietrzeźwy - samochód jechał całą szerokością jezdni, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych użytkowników.

W miejscowości Nagłowice powiadomieni funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd. Okazało się, że kierowcą golfa jest 45-letnia, nietrzeźwa kobieta. Badanie wykazało, że miała ona blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta nie jechała sama. Podróżował z nią także jej 5-letni syn. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana, natomiast jej syn został przekazany pod opiekę ojca.

Teraz 45-latka może odpowiadać nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale także za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, za co może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)
 

Powrót na górę strony