Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urzędnik kontroli skarbowej zatrzymany

Data publikacji 17.05.2007

Skoro świt policjanci z lubelskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze wywiadu skarbowego ministerstwa finansów zatrzymali 40-letniego inspektora kontroli skarbowej. Urzędnik żądał od jednego z lubelskich przedsiębiorców prawie 130 tys. łapówki. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dziś rano tuż po godzinie 6:00 policjanci z CBŚ i funkcjonariusze wywiadu skarbowego zapukali do drzwi Przemysława G., mieszkańca Lublina. Urzędnik kontroli skarbowej był kompletnie zaskoczony. Nie stawiał oporu. Przeszukano jego dwa mieszkania w Lublinie i pokój w miejscu pracy.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone już od kilku miesięcy. Ustalenia policjantów i funkcjonariuszy wywiadu znalazły potwierdzenie w materiałach procesowych. Dało to podstawę dla prokuratury wydania nakazu zatrzymania i postanowienia o przedstawieniu zarzutów. 

Jeszcze dziś zostanie skierowany wniosek do sądu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Przemysław G. od 14 lat był pracownikiem urzędu kontroli skarbowej. Śledczy badają czy i przez jak długi okres mógł prowadzić przestępczą działalność.

Powrót na górę strony