Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawała zabronioną substancję

Data publikacji 09.08.2011

Policjanci z Zespołu ds. Przestępstw Gospodarczych przechwycili ponad 7 tys. tabletek zawierających w swoim składzie zabronioną substancję pochodzenia roślinnego. Obrót w handlu tym specyfikiem jest ściśle limitowany z uwagi na zagrożenie wyginięcia rośliny. Określa to Konwencja o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem z 3 marca 1973 r.

Na trop procederu policjanci wpadli monitorując transakcje internetowe. Tam pod jednym z nicków ukrywała się 29-letnia mieszkanka Złotoryi, która miała w swojej ofercie suplementy diety zawierające zabronioną substancję pochodzenia roślinnego.

Zatrzymana kobieta przyznała się, że od około roku handluje na jednym z portali internetowych tabletkami zawierającymi ściśle limitowany specyfik. Kobieta jednak nie posiadała zezwoleń na jego legalny handel. Oferowane przez nią tabletki nie posiadały również polskich napisów, ani zalecanego dawkowania.

29-latka odpowie teraz za nielegalny handel substancjami, na które trzeba mieć stosowne pozwolenie. Grozi jej kara 5 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony