Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli handlarze nielegalnych papierosów

Data publikacji 10.08.2011

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili i zabezpieczyli 3210 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Papierosami handlowali na tzw. „bułgarskim bazarku” 35-letni obywatel Armenii i 26-letnia obywatelka Ukrainy. Wartość towaru została oszacowana na około 30 tysięcy złotych. Do podobnego przestępstwa doszło w Białej Podlaskiej, gdzie funkcjonariusze znaleźli ponad 15 300 bezakcyzowych paczek papierosów. Policja ustala szczegóły obu zdarzeń.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą prowadzili działania na tzw. „bułgarskim bazarku” przy dworcu Warszawa Stadion. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, znajdujących się w dwóch samochodach. Skonfiskowano także 1.400 złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Towarem handlowali 35-letni obywatel Armenii i 26-letnia obywatelka Ukrainy. Oboje zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Za wprowadzanie do obrotu nielegalnego towaru grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP/ pz)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej znaleźli ponad 15 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy w garażu podejrzanego. 36-latek naraził Skarb Państwa na straty z podatku akcyzowego w wysokości 180 000 zł. Według wstępnych ustaleń papierosy były skupowane od rosyjskojęzycznych osób celem ich dalszej odsprzedaży.

Sprawca został zatrzymany. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie w postaci dwóch samochodów osobowych o łącznej wartości 40.000 zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania towarów bez polskich znaków akcyzy, za co grozi mu wysoka grzywna.

(KWP w Lublinie/ pz)

 

Film Wpadli handlarze nielegalnych papierosów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli handlarze nielegalnych papierosów (format flv - rozmiar 3.29 MB)

Powrót na górę strony