Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijacka eskapada zakończona na schodach sklepu

Data publikacji 11.08.2011

Policjanci z Ursusa, dzięki czujności operatora kamer monitoringu miejskiego, zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn jadących samochodem, którzy swoją podróż zakończyli na schodach sklepu. Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Jeden dodatkowo odpowie za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz stosowanie wobec nich przemocy.

Po 4:00 pracownik monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn wsiadających do fiata u zbiegu ulic Keniga i Wojciechowskiego  . Obserwowani mieli wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, zataczali się. Po chwili samochód odjechał w kierunku ulicy Zagłoby. Po przejechaniu kilku metrów kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i zatrzymał się na schodach sklepu nocnego. Wówczas pasażer postanowił sam przejąć kierownicę. Z pomocą przypadkowych przechodniów wyciągnął kierowcę i położył na tylnym siedzeniu. Kiedy próbował wycofać, został zatrzymany przez policyjny patrol skierowany na miejsce po informacji przekazanej przez operatora kamery.

Okazało się, że obaj mężczyźni byli pijani. 27-latek, który spał na tylnym siedzeniu miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast jego kolega prawie 2 promile. W trakcie czynności 38-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy. Wykrzykiwał pod ich adresem obelżywe słowa. Jednego z policjantów uderzył głową w twarz.

Obaj mężczyźni noc spędzili w stołecznym ośrodku dla osób nietrzeźwych. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. 38-latek dodatkowo odpowie za znieważenie funkcjonariuszy, stosowanie wobec nich przemocy oraz naruszenie nietykalności cielesnej, za co grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

(KSP / mk)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.07 MB)

Powrót na górę strony