Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Holandii

Data publikacji 11.08.2011

Kolejny poszukiwany został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie. Na trop Krzysztofa T. Policja trafiła dzięki międzynarodowej współpracy. Przestępca wpadł na terenie Holandii.

Krzysztof T. był poszukiwany od 2007 roku, początkowo przez jednostkę z terenu Drawska Pomorskiego, a od grudnia 2009 w czynności zaangażowali się kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych zachodniopomorskiej komendy wojewódzkiej.

W konflikt z prawem podejrzany wszedł na początku lat 90. Zaczynał od kradzieży, włamań. Później „rozwinął się” w przestępczej działalności, popełniając oszustwa. Zarzucano mu także pobicie i uszkodzenie mienia. Najcięższy z zarzutów dotyczył kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wymuszeniami rozbójniczymi. Poszukiwany działał na terenie ościennych województw, tj. lubuskiego i wielkopolskiego.

Ponieważ ustalenia wskazywały, że ukrywał się poza granicami Polski wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Po kilku latach został namierzony i zatrzymany na terenie Holandii. Do Polski podejrzany przewieziony został specjalnym konwojem.

Na Krzysztofie T. ciąży wyrok w sumie 6 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie/ pz)
 

Powrót na górę strony