Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzina produkująca podróbki skarpet zatrzymana

Data publikacji 11.08.2011

Policjanci z Koszalina zabezpieczyli ponad 4200 par skarpetek z podrobionymi znakami towarowymi. Rodzina, która z ich wytwarzania zrobiła sobie stałe źródło dochodu, została zatrzymana. Producentom podróbek może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą podczas poszukiwań podrobionej odzieży zauważyli kierowcę dostawczego opla. 45-letni kierowca dostarczał właśnie klientowi skarpetki. Policjanci sprawdzili zawartość kartonów, które mężczyzna przewoził swoim pojazdem. Okazało się, że wewnątrz znajdowało się 2500 par skarpetek oznaczonych bezprawnie znakami towarowymi znanych marek produkujących odzież sportową. Towar został zabezpieczony, a właściciel zatrzymany.

Kilkadziesiąt minut później policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP w Koszalinie zjawili się w miejscu zamieszkania mężczyzny. Okazało się wtedy, że 45-latek wraz z rodziną urządził w domu małą fabrykę wytwarzającą skarpetki z podrobionymi znakami towarowymi. Gdy policjanci weszli do pomieszczenia, trwała właśnie produkcja. Jedna z maszyn pracowała, a część gotowych skarpet przygotowano już do sprzedaży. Policjanci zatrzymali żonę i syna 45-latka, a maszyny oraz ponad 1700 sztuk skarpet zostało zabezpieczonych.

Policjanci ustalili, że produkcja z przydomowej fabryki stanowiła dla rodziny stałe źródło dochodu. Wartość strat spowodowanych działalnością zatrzymanych osób wyceniono wstępnie na prawie 80 tysięcy złotych. Cała rodzina zostanie przesłuchana i wszyscy usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wytwarzanie oraz wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mk)

Powrót na górę strony