Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli oszukać na milion złotych

Data publikacji 11.08.2011

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali małżeństwo, które w prowadzonej przez siebie firmie odliczało koszty na podstawie znalezionych paragonów fiskalnych. Szacowane straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet miliona złotych.

Podejrzani- 50-latek i jego 37-letnia żona- wyłudzeniami zajmowali się od 5 lat. Nielegalny proceder miał zawsze podobny scenariusz. Mężczyzna świadczył usługi transportowe pod jednym z łódzkich marketów budowlanych. W oczekiwaniu na zlecenia przewozowe, poszukiwał porzuconych przez klientów sklepu paragonów. Następnie sprawca kierował się do marketu i prosił o wystawienie faktur na rzekomo zakupiony towar. Niejednokrotnie zdarzało się, że okazywał jednorazowo plik kilkudziesięciu paragonów. Pozyskane w ten sposób „koszty” były później księgowane w rodzinnej firmie.

Policjanci wczesnym rankiem pojawili się w mieszkaniu przedsiębiorców i zatrzymali kompletnie zaskoczone małżeństwo. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że proceder mógł uszczuplić wpływy do Skarbu Państwa nawet o milion złotych.
Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli dwa pojazdy ciężarowe o wartości 20 tysięcy złotych. Zatrzymanym przedsiębiorcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do osób uprawnionych do wystawiania faktur o zachowanie szczególnej ostrożności przy realizowaniu swoich obowiązków. W przypadku jakichkolwiek podejrzanych transakcji proszą o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nr telefonu 42/665-14-77.

(KWP w Łodzi/ pz)
 

Powrót na górę strony