Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przestępca zatrzymany przez CBŚ

Data publikacji 18.05.2007

Policjanci z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 50-letniego Leszka G., poszukiwanego od dwóch lat listem gończym. Groźny przestępca miał w domu schowaną broń palną. Mężczyzna poszukiwany od kilkunastu lat za rozbój wpadł dziś z samego rana w mieszkaniu na terenie jednej z warszawskich dzielnic.

Policjanci z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Włochy może przebywać groźny przestępca. Dziś rano punktualnie o 6:00 funkcjonariusze podjechali pod wytypowany adres. W mieszkaniu zatrzymali poszukiwanego 50-latka. 

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli broń palną z ostrą amunicją. Pistolet był schowany w komorze pościelowej i owinięty w reklamówkę. Mężczyzna twierdził, że broń pochodzi z okresu II wojny światowej, a znalazł ją kilka lat temu i postanowił odrestaurować. Te informacje zostaną dopiero potwierdzone po dokładnych analizach. Policjanci muszą też ustalić, czy poszukiwany nie wykorzystał broni do celów przestępczych.

Leszek G. został przewieziony do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Dziś zostanie przesłuchany. Prawdopodobnie również dziś trafi do zakładu karnego.

Powrót na górę strony