Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za wymuszenia trafił do aresztu

Data publikacji 12.08.2011

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Buska Zdroju podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze, w wyniku których sprawca wyłudził od pokrzywdzonych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kodeks Karny za przestępstwo tego typu przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Buscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali 29-letniego mieszkańca Buska Zdroju podejrzanego o szereg przestępstw. Sprawca zawsze działał w podobny sposób. Proponował wysokoprocentową pożyczkę gotówkową osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Zawierał z nimi umowy ustne, a od pożyczki 29-latek naliczał wysokie odsetki. Gdy dłużnik nie był w stanie spłacić swojego zobowiązania, mężczyzna proponował zajęcie majątku poszkodowanego. Jedna z ofiar wymuszeń zaciągnęła od mężczyzny pożyczkę w wysokości 5 tysięcy złotych, która to kwota w przeciągu zaledwie miesiąca wzrosła czterokrotnie.

Zuchwały rozbójnik nękał swoje ofiary, zastraszał na różne sposoby i groził zamachem na ich zdrowie i życie. Działając w ten sposób wyłudził od pokrzywdzonych kilkadziesiąt tysięcy złotych.

29-latek usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego, a konsekwencją jego czynu może być nawet 10-letnia kara więzienia. Sąd Rejonowy w Busku Zdroju zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Świętokrzyscy policjanci apelują do osób, które stały się ofiarami podobnych przestępstw, o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju przy ul. Mickiewicza 19 lub o kontakt telefoniczny pod nr 41/378-92-05 lub 997.

(KWP w Kielcach/ pz)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja