Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia w Pniewach - jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Data publikacji 12.08.2011

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiejszej nocy w Pniewach. Podczas wspólnego spożywania alkoholu między biesiadującymi doszło najprawdopodobniej do kłótni, w wyniku której dwie osoby zostały ranne, a jedna zmarła w szpitalu.

Około godziny 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach został powiadomiony telefonicznie przez Dyspozytora Pogotowia Ratunkowego o interwencji w jednym z mieszkań na ul. Sienkiewicza w Pniewach. Na miejscu policjanci zastali rannych 64-letniego mężczyznę i 50-letnią kobietę - mieszkańców posesji - z licznymi ranami kłutymi ciała. Szczególnie ciężki był stan 64-latka, który przewieziony do Szpitala Powiatowego w Szamotułach, o godzinie 3.00 zmarł.

Jak ustalili wstępnie policjanci, do tragedii doszło w wyniku awantury podczas wspólnego spożywania alkoholu poszkodowanych z 38-letnim mieszkańcem Poznania. Dowody jakie ujawnili policjanci wskazują, że 38-latek usiłował na miejscu popełnić samobójstwo. W tej chwili przebywa pod nadzorem policjantów w szpitalu. Na jego ciele również ujawniono ranę w okolicy brzucha.

Czynności na miejscu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Szamotułach prowadzą biegli oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Śledztwo wyjaśni okoliczności i przebieg zdarzenia oraz role jakie odegrali uczestnicy zdarzenia w nocy 11/12 sierpnia w Pniewach.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja