Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21-latek podejrzany o zabójstwo nastolatki zatrzymany

Data publikacji 12.08.2011

Mrągowscy policjanci zatrzymali 21–letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie 15–letniej mieszkanki Piecek. Dziewczyna została znaleziona nieprzytomna w rowie przy drodze krajowej 59 w miejscowości Stare Kiełbonki. Kryminalni pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w kierunku zabójstwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Tuż po godzinie 7.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację, że w przydrożnym rowie, niedaleko miejscowości Stare Kiełbonki w gminie Piecki, znaleziono nieprzytomną młodą kobietę. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci i pogotowie. Natychmiast podjęto reanimację. Niestety, mimo udzielanej pomocy, dziewczyna zmarła.

Przez kila godzin na miejscu pracowali prokurator i policjanci. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków oraz osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia. Użyto również psa tropiącego. Policjanci ustalili, że młodą dziewczyną jest 15–letnia mieszkanka Piecek. Dziewczyna miała obrażenia głowy i twarzy. Na polecenie prokuratora ciało nastolatki zostało zabezpieczone i przewiezione do prosektorium.

W wyniku podjętych czynności kilka godzin później mrągowscy funkcjonariusze zatrzymali 21–letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie dziewczyny.

Pod kontrolą prokuratury prowadzone jest śledztwo w kierunku zabójstwa. Wydanie ostatecznej decyzji będzie możliwe po otrzymaniu opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej, który określi przyczynę zgonu.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony