Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pakował tytoń bez akcyzy

Data publikacji 12.08.2011

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej w Poznaniu, zlikwidowali magazyn, w którym przepakowywano tytoń niewiadomego pochodzenia. Policjanci zatrzymali 35 - letniego mieszkańca Gniezna, najemcę magazynu. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze wkroczyli do znajdującego się na terenie starej wędzarni magazynu wynajmowanego przez 35 - letniego mieszkańca Gniezna. W trakcie przeszukania znaleziono 395 kg suszu tytoniowego o wartości rynkowej szacowanej na 178, 119 zł. Podejrzany naraził Skarb Państwa na straty z podatku akcyzowego w wysokości ponad 200 tys. zł.

Znaleziony tytoń został pocięty i spakowany do worków foliowych o pojemności jednego, dwóch i trzech kilogramów. Całość towaru zabezpieczyła Izba Celna w Poznaniu.

35 – letniemu najemcy magazynu w Gnieźnie postawiono zarzuty przechowywania i wywożenia za granicę wyrobów akcyzowych, za co grozi mu nawet do 2 lat więzienia. Zatrzymany odmówił składania wyjaśnień.

(KWP w Poznaniu/ pz)
 

Powrót na górę strony